Taneční škola Dohnal Dancing

Již po tři generace vedeme mladé lidi, aby si s námi užili na parketu nezapomenutelné chvíle.
Jsme taneční škola s dlouholetou tradicí. Žijeme tancem a věříme, že i vás bude strávený čas s námi bavit.

PŘES
55
SEZÓN
PŘES
32500
TANEČNÍKŮ
PŘES
728
KURZŮ

O nás

Jsme soukromou taneční školou s dlouholetou tradicí, která působí v příbramském okrese od roku 1991. V roce 2017 jsme oslavili 50tou taneční sezónu, protože první taneční kurzy začaly dávno před revolucí. V roce 1967 začal Jiří Dohnal vyučovat v Jincích a později se přesunul do Příbrami.

Rok co rok se naše taneční kurzy naplňují novými mladými lidmi a jsme velmi rádi, že v tanci nacházejí zábavu a radost. Pokud dříve byla povinnost umět tančit, dnes nám jde hlavně o legraci a setkávání se v příjemném a elegantním prostředí. Naši účastníci mají prostor k navazování opravdových setkávání, která jsou v dnešní rychlé a uspěchané době velmi vzácná. Máme radost, že i mnoho rodičů je u toho a užívají si tak společné chvilky, na které vzpomínají celý život.

Taneční kurzy pořádáme i pro dospělé. Vážíme si toho, že se nám podařilo vytvořit místo pro společnou zábavu, prostor, kde je jeden pro druhého. A navíc zde má každý možnost potkávat své přátele, na které v běžném uspěchaném životě není čas . Máme i taneční stálice, výborně sladěné páry, kteří k nám chodí pět, deset, patnáct nebo dokonce dvacet let.

Jsme profesionálními učiteli tance, jsme členy Svazu učitelů tance ČR a mezinárodní IDSF. Naše taneční praxe se počítá na desítky let a nejlepší výpověď o činnosti taneční školy Dohnal Dancing dokládá již 3. generace mladých lidí, která přichází v těchto letech do našich kurzů. Každý má možnost navázat na základní kurz pokračovacím kurzem, či si zvolit speciální taneční kurz. 

U nás si zatančíte na nejznámější skladby současnosti, které do taneční podoby upravily světové taneční orchestry Klause Hallena, Ross Mitchella, Güntra Norise i nejobsáhlejší edice CASA MUSICA

Vaši učitelé tance

Učitelé tance, kteří vás budou provázet vašimi kurzy

JIŘÍ DOHNAL

 Vstup do naší taneční školy, bude váš prvý krok do větší společnosti, kde budete prokazovat svoji osobnost.

Proč taneční škola? Protože máme 3 stupně tanečního vzdělávání, když pomineme u některých z vás nemalou řádku diskoték. Diskotéky po několika letech nebudou tím čemu se říká:“Půjdeme si zatancovat.“ Ani maturitní plesy nebudou trvat dlouho. I když zde se projeví vaše taneční vzdělání v tanci s vyučujícími nebo rodiči. Celý další život vás budou provázet plesy, taneční zábavy, večírky a jiné společenské akce.

Tanec je umění. Sbližuje mnohé neznámé lidi, při  tanci se navazují  příjemné kontakty a lidé v manažerském či vedoucím postavení  by měli umět si zatančit s manželkou svého kolegy či podřízených. Člověk, který nemá potřebu absolvovat toto vzdělání,  přichází v životě o mnoho úžasných zážitků a kontaktů. Věřím, že vaši rodiče moji myšlenku potvrdí svojí zkušeností. Možná mají vzpomínky i na akci  Tančíme na parníku  a na různé prodloužené.

Tanec je široký pojem.  Od baletu přes rituální tance, národní, džezové, country, diskotékové až po tanec společenský. Kolové tance mají svoje tradice v trvání 250 a 150 let,  samozřejmě v doprovodu hudby. Bez hudebního rytmického doprovodu by se žádný tanec neudržel.

Taneční kurzy mají i společenskou výchovu. Ta nás učí určitému obřadu či rituálu, který provádíme ve styku s jinými lidmi. V osobním kontaktu pouhý stisk ruky mnohdy napoví  o charakteru člověka a jeho vzdělání.

Velmi rád používám letitá společenská srovnání a proto bych byl velmi rád, aby staré perské přísloví provázelo celý váš další život a bylo jakýmsi krédem naší společnosti:

ZDVOŘILOST JE MINCE, KTEROU SI KAŽDÝ ČLOVĚK RAZÍ SÁM A PŘESTO PLATÍ NA CELÉM SVĚTĚ STEJNĚ!

LENKA PEŠKE

Miluji tanec a vše co se kolem něj děje. Miluji naše setkávání na parketu i mimo něj. Mám ráda tu úžasnou společnost lidí, která se kolem tance tvoří. Jsou to všechno báječní lidé, kteří s námi sdílí lásku k tanci. Jsem nadšená z té neuvěřitelné proměny mladých lidí v gentlemany a mladé dámy. Zbožňuji to absolutní nadšení a energii, která běhen tance vzniká. Jsem dojatá nad hrdými pohledy rodičů na své děti, když s nimi tančí na závěrečném věnečku. Mám ráda i loučení na konci taneční sezóny, kdy jsou z nás většinou již přátelé a nejen učitelé tance a žáci. Věřím, že díky tanečním měníme životy mladých lidí a jejich chování vůči ostatním.
A věřím, že díky tanečním měníme životy i manželským párům, které si tak našli společnou zábavu a naučili se opět spolu trávit volný čas. Taneční mají velký smysl a já jsem vděčná, že mohu být jejich součástí.

Začínala jsem, jako asistentka v tanečních, postupovala jsem přes taneční partnerku až po učitelku tance. Na vysoké škole FTVS jsem absolvovala Obor trenér a učitel tance.

Moje praxe je již více než 20ti letá, a stále se vyvíjí. Generace mladých lidí se mění, a i když taneční kroky jsou stejné, jejich předávání se musí měnit s nimi. Ráda je učím to „běžné“ tancování, které mohou využít na plesech, zábavách a později i firemních večírcích a svatbách. V tanečních máme nejen „náctileté“, ale již dlouhá léta pořádáme i taneční pro dospělé. Kurzy jsou stále plné, a kdyby to bylo v mých silách, rozšířila bych jejich počet na „nekonečno“.

Napsali o nás